Τετάρτη 26.09
ΠΡΟΒΟΛΕΣ

*ΘΕΑΤΡΟ ΑΠΟΛΛΩΝ

18:00 ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΙΡΑΝΙΚΟΥ ΑΝΙΜΕΪΣΟΝ

Bystande
Empty View
Fishes
Her Birthday Night
Icky
Mr. Deer
3rd World War
Run Rostam Run
Santa 1,2
The Hoopoe and the owls
The Ribbon
Thunder
The Train
Till Airplanes

19.45 ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

Strange Cargo [FR 6΄]
Somewhere Soft [NO 4΄57΄΄]
Bacchus [DK 5΄08΄΄]
Passage [FR 6΄25΄΄]
Quest of the Battling Gods [JP 13΄27΄΄]
The Stained Club [FR 6΄39]
The Blue Hands [RU 6΄31΄΄]
Ghostory [CZ 9΄44΄΄]
The Deep End [FR 7΄]

21.00 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ| ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ

North of Blue [US 60΄]

22:00 ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

WHILE YOU’RE ASLEEP (my weird dreams happen) [MX 2΄45΄΄]
Intimity [CH 4΄58΄΄]
Cadavre exquis [FR 12’50΄΄]
Bolero Paprika [FR 20΄53΄΄]
Downhill [US 6΄22΄΄]
My Little Goat [JP 10΄13΄΄]
Woo-Hoo!   [CZ 6′ 39»]
Manimals [KR 4΄54»]
Last Stop is the Moon [PL 8΄38΄΄]
Flood [DE 9΄55΄΄]

23:30 Λήξη Προβολών

*ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΠΑΛΛΑΣ


10:00 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ| ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ/Ταινία για παιδιά & εφήβους
Sinbad. Pirates of the Seven Storms [RU 74΄]

11:15 KIDS PLAYLIST-ΤΑΙΝΙΕΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ

11:30 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ| ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ/Ταινία για παιδιά & εφήβους

The Stolen Princess [UA 91΄]

13:00 Λήξη Προβολών

18.00 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ| ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ

Saving Sally [PH 94΄]

19:30 Λήξη Προβολών

Πλατεία Φοίνικα

20:30 – 22:00 MIX N” MATCH ANIMASYROS 11

Belly Flop [ZA 4΄52΄΄]
The Neverending Wall [ES 12΄]
Irma [UY 5΄40΄΄]
The N.A.P. [ ΙΤ 8΄15΄΄΄]
Mogu and Perol [JP 8΄34΄΄]
Tailored [FR 7΄12΄΄]
The Cat’s Regret [FR 8΄37΄΄]
The Stained Club [FR 6΄39]
Enough [UK 2΄19΄΄]
The gospel according to Tauba and Primal [BR 11΄35΄΄]
Negative Space[FR 5΄30΄΄]

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ

* ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ [ΑΙΘΟΥΣΑ Β.1.2]

10:00-13:00 Εργαστήριο για Ενήλικες Workshop for Adults – FaceOff | A+C Studios | Dan Richards (UK)

* ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΟ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

16:00-19:00 Εργαστήριο Εφήβων (12-16 ετών) – Η Σύρος διαφορετικά. Ξετυλίγοντας την ιστορία της. | Μπάμπης Αλεξιάδης, Ελένη Μούρη (GR)


ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

*ΕΠΑΥΛΗ ΤΣΙΡΟΠΙΝΑΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ
17:00-20:00 ΕΚΘΕΣΗ ILLUSTRASYROS

Πέμπτη 27.09

ΠΡΟΒΟΛΕΣ

*ΘΕΑΤΡΟ ΑΠΟΛΛΩΝ

16:00 ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ Ι
Fest [DE 2΄55΄΄]
WILDEBEEST [ΒE 19΄07΄΄]
Pour 585 [US 4΄40΄΄]
59 Seconds [CH 15΄52΄΄]
Strange Case [PL 13΄30΄΄]
(Fool Time) Job [FR 16΄31΄΄]
Negative Space[FR 5΄30΄΄]

17:30 ΛΗΞΗ ΠΡΟΒΟΛΩΝ

20.00 ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΝΑΡΞΗ


ΟΠΕΡΑ & ΑΝΙΜΕΪΣΟΝ: Εθνική Λυρική Σκηνή: ΤΟ ΑΗΔΟΝΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ- ΛΕΝΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ

21:30 ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ Restricted II

Worth Every Penny [IL 13΄42΄΄]
Moonday[NL 1΄49΄΄]
Interstitial[JP 7΄51΄΄]
32-Rbit[DE,MX 7΄45΄΄]
Folly[CA 6΄49΄΄]
M52 [DE 10΄19΄΄]
Knockstrike[ES 5΄25΄΄]

22:30 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ| ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ
This Magnificent Cake! [BE 44΄18΄΄]

23:15 Λήξη Προβολών


*ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΠΑΛΛΑΣ

10:00 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ| ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ/Ταινία για παιδιά & εφήβους

The Fixies: Top Secret [RU 76΄]

11:15 KIDS PLAYLIST-ΤΑΙΝΙΕΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ

11:30 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ| ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ/Ταινία για παιδιά & εφήβους

Harvie and the Magic Museum [CZ 86΄]

13:00 Λήξη Προβολών

18:00 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ| ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ
The Last Fiction [IR 100΄]

21:30 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ| ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ- Ταινία Έναρξης

The Breadwinner [IE 94΄]

23:00 Λήξη Προβολών

ΥΠΑΙΘΡΙΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ

Πλατεία Μιαούλη

20:00-21:30 Αναμετάδοση Επίσημης Έναρξης
21:30
ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ I

Roses in the Night [BG 12′]
The Old Lady [FR 7’56»]
New Neighbours[IT 5’50΄΄]
The Neverending Wall[ES 12′]
5 Years After the War [FR 16’39΄΄]
Schnurksel [BE 3’10»]
Death of a Father [IN 10’16»]
The Girl [BE 16′]
Bloody Fairy Tales[CZ 7’40΄΄]
Pharaoh[US 5’04΄΄]
Down Escalation[JP 7’20΄΄]
Love Me, Fear Me[DE 6’06΄΄]
Melt Down[US 5’21΄΄]
The Alligator Hunter[US 3’51΄΄]


23:30 Λήξη Προβολών

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ

* ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ

9:00-12:00 Εργαστήριο για Άτομα με Αναπηρίες σε συνεργασία με το ΚΔΑΠ-ΜεΑ του Δήμου Σύρου Ερμούπολης | Κωνσταντίνος Τηλιγάδης, Νίκος Ραδαίος (GR)

* ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ [ΑΙΘΟΥΣΑ Β.1.2]

10:00-13:00 Εργαστήριο για Ενήλικες – FaceOff | A+C Studios | Dan Richards (UK)

* ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΟ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

16:00-19:00 Εργαστήριο Εφήβων (12-16 ετών) – Η Σύρος διαφορετικά. Ξετυλίγοντας την ιστορία της. | Μπάμπης Αλεξιάδης, Ελένη Μούρη (GR)

ΑΓΟΡΑ

*ΘΕΑΤΡΟ ΑΠΟΛΛΩΝ
11:00-14:00

18:00-21:00
ΒΙΝΤΕΟΘΗΚΗ


ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

*ΑΥΛΗ ΘΕΑΤΡΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝ
23:00
ΠΑΡΤΙ ΕΝΑΡΞΗΣ ANIMASYROS 11

*ΕΠΑΥΛΗ ΤΣΙΡΟΠΙΝΑΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ
17:00-20:00
ΕΚΘΕΣΗ ILLUSTRASYROS

Παρασκευή 28.09


ΠΡΟΒΟΛΕΣ

*ΘΕΑΤΡΟ ΑΠΟΛΛΩΝ

16:00 ΤΑΙΝΙΕΣ AKTO

16:30 ΒΡΑΒΕΥΜΕΝΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ANIMEGARON

16:50 KIDS PLAYLIST-ΤΑΙΝΙΕΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ

17:00 Αφιέρωμα School Life

 First Day [EG 4΄6΄΄]
Afternoon Class [KR 3΄50΄΄]
Kid Arthur [US 5΄38΄΄]
The Damkeeper [US 18΄]
The New Schoolteacher [CA 9΄]
The Chaperone [CA 14΄]
The Hungry Squid [CA 14΄]
Unimagined Friends [DK 7΄]
1,2,3 Coco [CA 3΄37΄΄]

18:30 Αετοί & Ανιμέισον: Προβολέας στην Αλβανία

Zana & Miri
Sarah
Pipiruk in the Palace
Kain
The Slogans
When the Feathers Fall
Bullet in the Head
Father’s Cherished Talent
New York Sky
The Extremists
Two Brothers and the Wolf
The Marionette
The Rare Egg

20:00 ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ II

Vermine [DK,FR 6΄03΄΄]
In our skin [UK 3΄50΄΄]
Sweet Sweat [ΕΕ, KR 6΄13΄΄]
Augenblicke – a blink of an eye [DE 3΄55΄΄]
The Children of Concrete [FR 6΄42΄΄]
Star Soup [CR 3΄59΄΄]
Fuse [DE 7΄18΄΄]
The Northeast Kingdom [US 7΄49΄΄]

21:00 ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ II

Compartments [IL,DE 15΄]
Five Minutes to Sea [RU 7΄10΄΄]
Bloeistraat 11 [ΒΕ 9′ 41΄΄]
(OO) [KR 6΄10΄΄]

The Call [RO 10΄12΄΄]
Etreintes [GN,CA 5΄26΄΄]
Panta Rhei [ΒΕ 10΄14΄΄]
Egg [FR, DK 12΄07΄΄]
Raymond or the Vertical Escape [FR 16΄35΄΄]

22:30 ANIMAPRIDE ΙΙΙΤΑΙΝΙΕΣ LGBTQI

As I see it…[BR 5΄29΄΄]
Star-Fallen [GR 2΄29΄΄]
Queere Tiere [DE 3΄41΄΄]
Between Us Two [SG 5΄]
Beyoutiful [US/TW 3΄37΄΄]
Fags [BE 5΄40΄΄]
Did you know? [US 7΄46΄΄]
Sleep Awake [US 4΄21΄΄]
Expiration Date [US 4΄21΄΄]
Half a Life [US,EG,NL 11΄50΄΄]

23:30 Λήξη Προβολών

*ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΠΑΛΛΑΣ
10:00 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ| ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ/Ταινία για παιδιά & εφήβους

Renkli: Discoverer of new worlds [TR 64΄]

11:15 KIDS PLAYLIST- ΤΑΙΝΙΕΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ
11:30 Λήξη Προβολών

18:00 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ| ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ

Gatta Cenerentola [IT 86΄]

20:00 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ| ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ
SederMasochism [US 78΄]

21:30 ΛΗΞΗ ΠΡΟΒΟΛΩΝ

*ΥΠΑΙΘΡΙΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ

20:00 ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΙI

Water Moves [UK 1΄32΄΄]
Railment [JP 9΄40΄΄]
Sand Wanderer [NL,DE 6΄31΄΄]
The Juggler[BR 10΄55΄΄]
Kaal [FR 4΄26΄΄]
Carlotta’s Face[DE 5΄]
Voyager[PT 4΄39΄΄]
Orient City: Ronin & The Princess[US,HU 11΄57΄΄]
Clock Face [RU 5΄54΄΄]
Fishboy [UK 8΄42΄΄]
Honk [VT,US,DK 2΄54΄΄]
Parfum Fraise[FR 6΄25΄΄]
Au revoir Balthazar[CH 9΄30΄΄]
Only Lovers Leave to Die[HR,CA 6΄39΄΄]
The Magic Pencil[KR 13΄55΄΄]
A Dark Day of Injustice[AR 10΄34΄΄]


22:00 Λήξη Προβολών

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ

*ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ

9:00-12:00 Εργαστήριο για Άτομα με Αναπηρίες σε συνεργασία με το ΚΔΑΠ-ΜεΑ του Δήμου Σύρου Ερμούπολης – Πινελιές | Κωνσταντίνος Τηλιγάδης, Νίκος Ραδαίος (GR)

* ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΙΓΑΙΟΥ [ΑΙΘΟΥΣΑ Β.1.2]

10:00-13:00 Εργαστήριο για Ενήλικες – FaceOff | A+C Studios | Dan Richards (UK)

*ΑΙΘΟΥΣΑ ΒΑΤΗ

11:00-14:00 Εργαστήριο για την Τρίτη Ηλικία –Κοίτα να δείς! | Χριστίνα Ντεπιάν, Ιωάννα Γιακουμάτου (GR)

*ΕΠΑΥΛΗ ΤΣΙΡΟΠΙΝΑ, ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ

15:00-18:00 Εργαστήριο για Παιδιά (6-12 ετών) – Δίνω ζωή στα όσπρια | Αναστασία Δημητρά (GR), Τόμας Κούνσλερ (IT)- Το εργαστήριο πραγματοποιείται στο πλαίσιο της φιλοξενούμενης έκθεσης Illustrasyros.

* ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΟ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

16:00-19:00 Εργαστήριο Εφήβων (12-16 ετών) – Η Σύρος διαφορετικά. Ξετυλίγοντας την ιστορία της. | Μπάμπης Αλεξιάδης, Ελένη Μούρη (GR)

ΑΓΟΡΑ

*ΘΕΑΤΡΟ ΑΠΟΛΛΩΝ

11:00-14:00

18:00-21:00

ΒΙΝΤΕΟΘΗΚΗ

*ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΚΥΒΕΛΗ
Δράσεις μόνο για επαγγελματίες διαπιστευμένους στην Αγορά

16:30-18:30 PITCHING FORUM

Παρουσίαση 3 υπό εξέλιξη παραγωγών animation που προκρίθηκαν στο πλαίσιο του Athens Animation Agora

ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

*EΠΑΥΛΗ ΤΣΙΡΟΠΙΝΑ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ

17:00-20:00 ΕΚΘΕΣΗ ILLUSTRASYROS

19:00 ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΕΚΘΕΣΗΣ

Σάββατο 29.09

ΠΡΟΒΟΛΕΣ

*ΘΕΑΤΡΟ ΑΠΟΛΛΩΝ

11:00- Ματιά στην Ταϊβάν

Επιλογή AnimEDU Selection

12:00 KIDS PLAYLIST- ΤΑΙΝΙΕΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ

12:15 Κ.ID.S I

Mogu and Perol [JP 8΄34΄΄]
The Hunt [FR 5΄36΄΄]
Old man Oh in a polka-dot shirt [RU 4΄13΄΄]
Tailored [FR 7΄12΄΄]
The Tree [KR 5΄20΄΄]
Giant [DE 15΄13΄΄]
Koyaa – Wild Sunbed [SI 2΄45΄΄]
Pogo: Jar of Guilt [MY 6΄57΄΄]
The Theory Of Sunset [RU 8΄48΄΄]

13:30 ΛΗΞΗ ΠΡΟΒΟΛΩΝ

17:00 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ONASSEAS- THE SALTY STORIES TRIBUTE

Endemic Greed [PL 11΄΄09΄΄]
Morze[PL 5΄΄06΄΄]
The Wave [GR 2΄΄15΄΄]
Argonautica [UK 4΄03΄΄]
Five Minutes to Sea [RU 7΄10΄΄]
Hollow Land [DK 14΄]
Panta Rhei [ΒΕ 10΄14΄΄]
The leaf of the Poplar [US, GR 3΄45΄΄]
Drifting Away [FR 14΄]
Des Longues Vacances [BE 15΄54΄΄]
La traversée de l’atlantique à la rame [FR 20΄]


19:00
ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΙΙΙ

Hors Saison [FR 6΄07΄΄]
Icebergs [US, GR 9΄22΄΄]
Shadow [CN 5΄32΄΄]
Contact [FR 5΄34΄΄]
Enough [UK 2΄19΄΄]
Reverie [DK 7΄46΄΄]
Sigh of Sighs [KR 5΄50΄΄]
Follower [DE 9΄56΄΄]

20:00 ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΙΙΙ

Mermaids & Rhinos [HU 15΄33΄΄]
La Mort, père & fils [FR 13΄07»]
Love He Said [FR 5΄40΄΄]
Happiness [BG 6΄]
JEOM [KR 4΄12΄΄]
The Cat’s Regret [FR 8΄37΄΄]
Tightly Wound [US, CL 10΄07΄΄]
THEM [UK 8΄30΄΄]
Death Van [CA 6΄07΄΄]
Butterflies [CO 8΄03΄΄]
CEVA[RO 8΄50΄΄]

21:30 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΩΝ & ΚΑΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΤΑΙΝΙΩΝ

Fi Mahal «Over the Rainbow» – Lina Sleibi ft. Johno [GR, PS 4΄45΄΄]
Conan O’Brien Discusses «We’re Going to be Friends» by The White Stripes [UK 2΄40΄΄]
Seven Tides – Why Mud [FR 4΄34΄΄]
Our Story [IT 4΄31΄΄]
The Lovely Thing Suite – Watsky [MX 14΄57΄΄]
A True Short Story [DE 1΄34΄΄]
Dolly.Zero – Antoine Debarge [FR 3΄58΄΄]
Cat Planets [DE 1΄23΄΄]
Edith Piaf (Said It Better Than Me) – Sparks [UK 3΄45΄΄]
Tend [IR 7΄57΄΄]
Lada Obradović Project – Scream[HR 8΄20΄΄]
The Imaginary Friends Society Presents – Radiation [UK 3΄]
RAPIN* – Jenny Wilson[SE 3΄39΄΄]
Conception: Catie + Jen[UK 4΄14΄΄]
Sparkle – Serph[JP 5΄30΄΄]

22:45 ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

The N.A.P [IT 8΄15΄΄]
Heroes [AR 3΄10΄΄]

23:00 Λήξη προβολών

*ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΠΑΛΛΑΣ

10:00 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ (ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ)- SCHOOL LIFE

On Happiness Road (TW 110΄΄]

12:00 Λήξη προβολών

18:00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

Inheritance
Banshee
Death Of The Blackbird
How are you today?*
Natron
OOFFEE
Red Forest
Love is fear
Maybe It’s Me
The Moment
Cross Signals
Side effects
Chimera
Tokei Maru
From the Same Thread
How many hugs?
Proteus
ImmersionArachne

20:00 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΟΙΝΟΥ


THE OX [GR 67΄]

21:15 Λήξη προβολών

ΥΠΑΙΘΡΙΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ

* ΠΡΩΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΑΝΩ ΣΥΡΟΣ

20.00 MIX N” MATCH ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

Sinking of the Truth [DK 7΄34΄΄]
Synched [US 2΄29΄΄]
A Mess[TW 5΄46΄΄]
The Origin of Sound[BE 13΄15΄΄]
Traces[EE 7΄40΄΄]
Our Spring[KR 6΄24΄΄]
Strawberry Eaters [EE 14΄39΄΄]
Inner Light[RU 6΄41΄΄]
Musical Traumas[RS 10΄26΄΄]
An Excavation of Us[HT,GR,FR 11΄11΄΄]

21:30 Λήξη Προβολών Screenings End

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΙΑΟΥΛΗ
21:00 ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ
III

Hate for Sale [NL 2΄39΄΄]
Phototaxis [US 6΄50΄΄]
The gospel according to Tauba and Primal [BR 11΄35΄΄]
Blau [DE 15΄25΄΄]
Beyond the Ball [US 3΄52΄΄]
The Valley [TR 10΄31΄΄]
Mala, The Little One [CZ 9΄53΄΄]
Hoan Alone: Personal Stories from the Bridge [US 8΄31΄΄]
Irma [UY 5΄40΄΄]
A Little Lovin” [ES, FR 3΄10΄΄]
The Hunter [FI 5΄16΄΄]
Oasis [CZ 2΄26΄΄]
39 Weeks, 6 Days [SK 7΄52΄΄]
Exodus [HR 5΄58΄΄]
Reaper [FR 4΄29΄΄]
The Backward Astronomer [US 10΄02΄΄]

23:00 Λήξη Προβολών


ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ

*ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΡ. ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ, ΑΝΩ ΣΥΡΟΣ

10:00-13:00 Εργαστήριο για Παιδιά (6-12 ετών) – Δίνω ζωή στα όσπρια | Αναστασία Δημητρά (GR), Τόμας Κούνσλερ (IT) Το εργαστήριο πραγματοποιείται στο πλαίσιο της φιλοξενούμενης έκθεσης Illustrasyros

*ΑΙΘΟΥΣΑ ΒΑΤΗ

11:00-14:00 Εργαστήριο για την Τρίτη Ηλικία –Κοίτα να δείς! | Χριστίνα Ντεπιάν, Ιωάννα Γιακουμάτου (GR)

ΑΓΟΡΑ

*ΘΕΑΤΡΟ ΑΠΟΛΛΩΝ

11:00-14:00
18:00-21:00

ΒΙΝΤΕΟΘΗΚΗ

* ΜΕΓΑΡΟΝ CAFÉ

12:00-14:00

Δράσεις μόνο για επαγγελματίες διαπιστευμένους στην Αγορά Activities for Agora Accredited Professionals

Meet the Directors & Παρουσίαση #EU&ME Presentation

ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

*ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΚΥΒΕΛΗ
22:30
ΠΑΡΤΥ ΚΥΒΕΛΗΣ POWERED BY #EU&ME/ DJ SET ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΟΥΧΤΑΡΙΔΗΣ (PEPPER 96.6)

*ΕΠΑΥΛΗ ΤΣΙΡΟΠΙΝΑΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ

17:00-20:00 ΕΚΘΕΣΗ ILLUSTRASYROS

Κυριακή 30.09

ΠΡΟΒΟΛΕΣ

*ΘΕΑΤΡΟ ΑΠΟΛΛΩΝ

11:00 K.ID.S II

6:1 [RU 2΄53΄΄]
Through the Marsh [CZ 5΄53΄΄]
Stuffed [FR 6΄34΄΄]
Mister Paper goes out for a walk [ΒΕ 8΄28΄΄]
Saturday’s Apartment [KR 7΄50΄΄]
Spindrift [UK 11΄43΄΄]
Brush: A Fox Tale [US 3΄37΄΄]
Little Red Riding Hood [JP 3΄23΄΄]
My Coin [UK 1΄30΄΄]
I want to live in the zoo [RU 6΄]
Drops [DK 7′ 04»]
I love my carL [DE 6΄16΄΄]
Belly Flop [ZA 4΄52΄΄]

12:15 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΩΝ & ΚΑΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΤΑΙΝΙΩΝ- Ταινίες για Παιδιά

Ella, Oscar & Hoo – «Hallhooween» [FR 10΄ 40΄΄]
Koh Away [TH 6΄44΄΄]
Small Forest Stories [RU 3΄11΄΄]
Rising Waters In Underwood Springs! [FR 26΄31΄΄]
Didi & Boodi – A cloudy day [IR 7′ 57΄΄]
Save the Planet “GMO” [GR 1′ 30»]
MOLANG – A bottle at sea [FR 3΄37΄΄]
Pipas & Douglas – The Princess and the Dragon [FR 2΄02΄΄]
Guess How Much I Love You: An Enchanting Easter [AU 26΄40΄΄]

13:45 Λήξη Προβολών

18:00 70 Χρόνια Ισραήλ: Εθνικό Αφιέρωμα

In other words
A love letter to the one I made up
Eli
Warm Snow
Between Bears
Hadarim
The Cabinet Decision
Just Passing with Dr Zussman
Mirrors
Ishlihara
My Memorial Day
Lady No 4

19:00 Λήξη Προβολών

20:00-22:00 Τελετή Λήξης & Απονομής Βραβείων

22:00 Προβολή Βραβευμένων Ταινιών

ΥΠΑΙΘΡΙΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΙΑΟΥΛΗ

20:00 Αναμετάδοση Τελετής Λήξης & Απονομής Βραβείων

22:00 Προβολή Βραβευμένων Ταινιών

ΑΓΟΡΑ

*ΘΕΑΤΡΟ ΑΠΟΛΛΩΝ

11:00-14:00

18:00-21:00

ΒΙΝΤΕΟΘΗΚΗ

ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

12:00 Ξενάγηση Ερμούπολης- Σημείο Συνάντησης Σκαλιά Δημαρχείου Σύρου Ερμούπολης

*ΕΠΑΥΛΗ ΤΣΙΡΟΠΙΝΑΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ

17:00-20:00 ΕΚΘΕΣΗ ILLUSTRASYROS

*ΑΥΛΗ ΘΕΑΤΡΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝ

23:00 Πάρτυ Λήξης