Φυσικές Προβολές 2020

ΥΠΑΙΘΡΙΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ

 

Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Κυκλάδων, Ερμούπολη 

 

19:30 K.ID.S I

You Can Fly! [KR, 12’00”]

Reven og Nissen [NO, 8’34”]

Bloated [FR, 1’31”]

o28 [FR, 5’18”]

A big room with lots of chairs [BE, 1’06”]

Gardener & Bumblebee [LT, 0’35”]

20:15 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΩΝ & ΚΑΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΤΑΙΝΙΩΝ Ι

 

Patrouille de France [FR, 4’15”]

Anibar Animation Festival Trailer [NL, 0’50”]

Shooom’s Odyssey [FR, 26’00”]

Sparks – One for The Ages [EE, 3’45”]

Fail in Love – Berlin [FR, 3’56”]

Don’t Die [CA, 3’26”]

Careful [FR, 3’58”]

Le Silence de la Rue [FR, 3’38”]

21:25 ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ III

 

Cosmonaut [EE, 11’38”]

Carrousel [BE, 10’14”]

Empty Places [FR, 8’30”]

Pulsión [AR, 6’57”]

Flesh [BR/ES, 12’12”]

22:35 ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ I

 

Mr. Mare [HU, 19’28”]

Lursaguak: Scenes from life [ES, 11’52”]

The Last Day [BG, 4’50”]

Funeral [DK, 7’00”]

Beyond [KR, 3’15”]

B.O.P [SK, 2’21”]

23:30 Λήξη προβολών

 

*Πλατεία Φοίνικα 

19:30 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΤΣΕΧΙΑ: ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΑΙΝΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ANIMATION ANIFILM

 

Morning [CZ, 04’00”]

Walking and Running [CZ, 09’00”]

Barbora Poláková: Krosna [CZ, 05’00”]

Somewhere [CZ, 09’00”]

Cloudy [CZ, 05’00”]

Advertising the Earth Radio – Stephen P. McGreevy’s VLF Cut-outs [CZ, 06’00”]

Shabazz Palaces: Gorgeous Sleeper Cell [CZ, 02’00”]

Chase [CZ, 12’00”]

Retired [CZ, 03’00”]

20:40 ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ II

 

The Tiger Who Came to Tea [UK, 24’15”]

The Great Milestone [ES, 12’55”]

The Rotation [IR, 7’00”]

Cruel Shoes [US, 2’15”]

Perfect [RU, 3’08”]

Pigeon [US, 5’37”]

21:45 ΤΑΙΝΙΕΣ AKTO- ANIMATION & INTERACTIVE MEDIA & GAME DESIGN COURSE 

 

22:30 Λήξη προβολών Screenings End

ΥΠΑΙΘΡΙΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ OPEN-AIR SCREENINGS

 

Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Κυκλάδων, Ερμούπολη 

 

19:30 ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ II: ΓΝΩΡΙΣΤΕ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

 

Wild Beasts [CZ, 9’00”]

The Pit [CZ, 8’53”]

Acid Rain [PL, 26’00”]

 

20:30 Επίσημη Έναρξη

Chrysippus [GR, 117’50”]

 

23:00 Λήξη προβολών

ΥΠΑΙΘΡΙΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ 

 

Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Κυκλάδων, Ερμούπολη 

 

19:30 ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΩΝ & ΚΑΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΤΑΙΝΙΩΝ ΙΙ

 

Aeras [GR, 5’19”]

Machini [CG, 10’00”]

Adult Swim: Mr. Blessing Man [US, 1’17”]

Star [GR, 4’04”]

The Lazy Dragon [GR, 3’15”]

Sprout [FR, 4’15”]

Lionverse [HK, 3’24”]

Your Data is Showing [DK, 0’51”]

Whatever You Call It [UK, 1’13”]

A Dog by Your Side [UK, 2’04”]

Brazen – Mae Jemison [FR, 3’30”]

Women Undercover – Yola [FR, 6’15”]

Disorder [UK, 3’30”]

20:35 ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ I

 

Daughter [CZ, 14’50”]

Mr. Eichmann and the Maverick Goat [UK, 3’22”]

100,000 Acres of Pine [DK, 7’21”]

Tamou [IL, 10’00”]

Helfer [HU, 9’45”]

21:35 ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ II

 

Human Nature [NL, 2’15”]

Jean [FR, 13’30”]

Movements [KR, 10’15”]

Life at Oranjehotel [NL, 12’30”]

Memorable [FR, 12’00”]

22:40 ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ I

 

The Call [RO, 10’00”]

Le Petit Dragon [FR, 8’15”]

Le Jour de gloire… [FR, 06’30”]

Calypso is like so [FR, 7’07”]

Noctuelle [CZ, 10’12”]

23:30 Λήξη προβολών

*Βάρη Ξενοδοχείο Kamelo 

19:30 K.ID.S IΙ

Little Grey Wolfy: Fall Travelers [NO, 6’00”]

Beep & Tweet [CA, 6’06”]

Above [IT, 5’27”]

Far Isle [UK, 07’30”]

Beware the Wolf! [FR, 1’00”]

Athleticus: Sled [FR, 3’00”]

20:15 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΑΙΝΙΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΑΣ FAMU II

 

Way of Sylvie [CZ, 12’24”]

Borderlines [CZ, 5’00”]

Sh_T Happens [CZ, 13’08”]

The More I know [CZ, 7’00”]

Happy End [CZ, 5’43”]

21:15 ΒΡΑΒΕΙΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΕΣ ΑΞΙΕΣ – #ThisisEU

EUROPEAN VALUES AWARD- #ThisisEU

We Share [GR, 0’48”]

Human Nature [NL, 2’15”]

Life at Oranjehotel [NL, 12’30”]

Roberto [ES, 9’00”]

Friends [DE, 7’45”]

Women Undercover: Yola [FR, 6’15”]

Bear With Me [NL, 4’50”]

22:20 ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ VI

 

Fata Morgana [IL, 11’04”]

Chado [GB, 7’24”]

Marianna’s dive [IT, 6’42”]

Criss Cross [DE, 7’30”]

Shergar [DK, 7’06”]

Lonely Taro [TW, 3’06”]

Aurora [EE, 2’08”]

23:15 Λήξη προβολών

ΥΠΑΙΘΡΙΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ

Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Κυκλάδων, Ερμούπολη 

 

19:30 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ II

 

Athanasia (Immortality) [GR, 20’00”]

Prometheus [GR, 10’14”]

TOTE [GR, 03’24”]

The Day After C [GR, 01’42”]

The Two Singles [GR, 02’10”]

59 Days [GR, 05’11”]

Circus Caravan – Cabo da Roca (Official video) [GR, 03’48”]

The First Kiss [GR, 04’19”]

The Little Elephant [GR, 02’13”]

20:40 ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ I

 

Beyond Noh [US, 3’00”]

Sevarambes [GR, 11’30”]

Homeless Home [FR, 15’00”]

Just A Guy [DE, 15’00”]

The Parrot Lady [CY, 6’45”]

21:50 ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ II

 

Sigh [MD, 15’00”]

Gravedad [DE, 10’30”]

Sorry, I Don’t Understand [BE, 5’55”]

The Shadow Of The Sun [IL, 8’00”]

The Storm [FR, 6’00”]

I’m Not Feeling Very Well [HR, 3’32”]

22:45 ANIMAPRIDE V

Les Garçons Bleus – 12 Portraits Episode 1: Florent [FR, 1’00”]

The Cage [FR, 3’17”]

A Little More Blue [IN, 3’48”]

Kapaemahu [US, 8’25”]

Cwch Deilen [UK, 6’32”]

Going Forward [UK, 2’45”]

Apple Tree [UK, 3’38”]

We Share [GR, 0’48”]

All Those Sensations In My Belly [HR, 13’00”]

Each And Every Night [FR, 11’33”]

23:45 Λήξη προβολών

*ΠοσειδωνίαΕπαυλή Τσιροπινά

19:30 K.ID.S: ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΑΙΝΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ATHENS’ INTERNATIONAL CHILDRENS FILM FESTIVAL

 

The Incomplete [IR, 7’00’‘]

The Last Day of Autumn [CH / BE / FR, 08’00’‘]

Wolf Paths [CZ, 10’00’‘]

The Kite [CZ, 13’10”]

Cake Day [NL, 04’00’‘]

Game Changer [US, 03’00’‘]

Arcade Boys [FR, 04’00’‘]

20:35 ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ IIΙ

 

Onsen [FR, 6’08”]

Night Shift [LV, 3’23”]

The Balloon Catcher [JP, 6’10”]

Any Instant Whatever [UK, 5’12”]

IHR [CH, 6’10”]

Ahead [UK, 5’00”]

Bear With Me [NL, 4’50”]

Pile [UK, 3’23”]

Leaf [CZ, 5’40”]

21:35 ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ IV

 

Purpleboy [PT, 13’55”]

A Mind Sang [PT, 6’11”]

Yes-People [IS, 8’35”]

Friends [DE, 7’45”]

Rain [PL, 5’00”]

The Man and the Head [DK, 5’56”]

Something to Remember [SE, 5’00”]

22:45 ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ V

 

Yo [ES, 13’00”]

The Winter [AU, 5’00”]

Tasks of The Day [BG, 5’00”]

Washing Machine [CZ, 5’02”]

Protocorba [RU, 7’10”]

Where am I? [UK, 4’16”]

Wade [IN, 10’38”]

Speed [UK, 2’00”]

23:40 Λήξη προβολών

ΥΠΑΙΘΡΙΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ

 

*Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Κυκλάδων, Ερμούπολη 

19:30 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ I

 

Cast-Outs [GR, 21’45”]

Dream [GR, 04’50”]

This Love (cet amour) [GR, 05’05”]

Almon Strowger [GR, 05’00”]

Mistaken Freedom [GR, 00’54”]

I Am Here [GR, 00’40”]

Movement [GR, 01’14”]

Digital Strings [GR, 01’40]

-Opsia [GR, 01’31”]

Upside Town [GR, 03’37”]

1000mods – Lucid (Official Lyric Video) [GR, 03’50”]

Dr. Yen Lo [GR, 06’06”]

20:40 Τελετή Λήξης & Απονομής Βραβείων

 

 22:00 Προβολή Βραβευμένων Ταινιών

*  Άνω ΣύροςΙερά Μονή Πατέρων Καπουκίνων

 

19:30 ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ IIΙ

 

Paracusia [SE, 15’00”]

Gorilla in the Washing Machine [EE, 8’14”]

2 minutes 20 [FR, 2’45”]

Oxygen [BE, 10’32”]

Shadow Passage [GB, 4’10”]

Freeze frame [BE, 5’00”]

Babble Bubble [US, 3’46”]

20:35 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΤΣΕΧΙΑ: ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΑΙΝΙΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΑΣ FAMU

 

Fishermen [CZ, 10’12”]

The Little One [CZ, 10’00”]

Fruits of Clouds [CZ, 10’29”]

Apart [CZ, 10’00”]

Bloody Fairy Tales [CZ, 8’00”]

21:40 ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ IV

 

The Swan Maiden [LV, 14’34”]

Dry Sea  [BE, 11’00”]

The Peculiar Crime of Oddball Mr Jay [PT, 10’50”]

Routine: The Prohibition [ES, 8’15”]

Roberto [ES, 9’00”]

22:30 Λήξη προβολών

Συνδιοργανωτές, Υποστηρικτές και Συνεργάτες 2020

 

Συνδιοργανωτές

Υπό την αιγίδα και με την υποστήριξη

Προγραμματικός υποστηρικτής

Υποστηρικτής Αγοράς

Με την υποστήριξη

Πάγιος Χορηγός Ακτοπλοϊκών Μεταφορών

Εκπαιδευτικοί Συνεργάτες

Θεσμικοί συνεργάτες

 

SHARE!

Share on facebook
Share on twitter