Πρόγραμμα Φυσικών Προβολών

Χρήσιμες Πληροφορίες

  • Είσοδος Δωρεάν
  • Η ηλεκτρονική κράτηση θέσης, μέσω της ιστοσελίδας Εventbrite είναι απαραίτητη για τις προβολές στο Θέατρο Απόλλων. Η δυνατότητα κράτησης ανοίγει στις 17 Σεπτεμβρίου 2021.
  • Μεταξύ των προγραμμάτων των προβολών υπάρχει διάλειμμα διάρκειας 30 λεπτών.
  • Σε όλους τους χώρους του Φεστιβάλ εξασφαλίζεται η προσβασιμότητα σε ΑμεΑ.
  • Σύμφωνα με τις ισχύουσες υγειονομικές διατάξεις για την είσοδο στους κλειστούς χώρους διεξαγωγής προβολών και των λοιπών δράσεων του Animasyros 2021, οι θεατές εισέρχονται κατόπιν υποχρεωτικής επίδειξης κατά την είσοδο: [α] πιστοποιητικού εμβολιασμού ή [β] πιστοποιητικού νόσησης που εκδίδεται τριάντα (30) ημέρες μετά από τον πρώτο θετικό έλεγχο και η ισχύς του διαρκεί έως εκατόν ογδόντα (180) ημέρες μετά από αυτόν ή γ] αρνητικό αποτέλεσμα rapid test που έχει διενεργηθεί εντός 48 ωρών πριν την έναρξη της εκδήλωσης. Οι ανωτέρω υποχρεώσεις καταλαμβάνουν και άτομα άνω των 12 ετών. Οι ανήλικοι από 5-11 ετών μπορούν να εισέρχονται με δήλωση self-test. Δεν απαιτείται φυσική παρουσία του γονέα ή κηδεμόνα. Για την είσοδο στους υπαίθριους χώρους προβολών δεν απαιτείται η επίδειξη των ανωτέρω εγγράφων. Σε όλους τους χώρους είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας.

Θέατρο Απόλλων

16.00 ΑΦΙΕΡΩΜΑ MEDANIMA – ANIMATION ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΟ I

Arka (HR, 14’40”)

Bridge (DZ, 5’17”)

Candela (ES, 11’40”)

Falling Into The Summit (JO, 4’28”)

Filfla (MT, 6’57”)

Gibraltar Literary Festival Animation – Shadow Of The Rock (GI, 0’40”)

Liliana (SI, 6’53”)

Love Moon (SY, 4’14”)

Migrants (FR, 8’22”)

Minja And Climate Change (ME, 5′)

Monkey (ES, 17′)

Mosaic (TR/BE, 15′)

Natural Selection (BA, 9’40”)

Once Upon A Time (TN, 16’35”)

Peek-A-Boom (LB, 5’25”)

Santiago (BG, 15′)

The Infinite (IT, 2′)

The Night Ocean (ES, 12′)

Where Are You Now? (AL, 8’06”)

19.30 ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ I

La Prima Cosa (ES, 18’40”)

All At Sea (PL, 9’24”)

Monachopsis (BE, 10’20”)

Night Bus (TW, 20′)

Old Hag (FR, 7’36”)

The Expected (SE, 14’30”)

Three Jumps To Happiness (PL, 13′)

Tio (MX, 12’40”)

Wall Unit (PL, 9’47”)

22.00 ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΕΣ & ΚΑΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΤΑΙΝΙΕΣ

A Little Too Much (US, 3’40”)

Career Limiting (SE, 1’05”)

Drag Me On Vacation – Tv-Intro (NO, 0’43”)

End FGM (CY, 2’19”)

Evil Blood (Book Trailer) (NL, 0’55”)

Fit For The Future (CH, 1’07”)

Happy Year Of The Rat 2020 (CN, 0’45”)

I Am Sorry (KR, 4’12”)

Iizuna Fair (JP, 11’32”)

Int – Night (AR, 0’35”)

J+A Philippou – 60 Year Anniversary (CY, 1’29”)

Lampianu (CL, 4’53”)

Linoleum 2020. Becoming Human (UA, 0’37”)

Lote B / Plot B (PT, 3’30”)

Swiss Solidarity – Visa Card (CH, 1’13”)

Ted-Ed ”How The Monkey King Escaped The Underworld” (US, 4’51”)

Ten Degrees Of Strange (US, 4’29”)

The Melting Of The Sun (US, 4’21”)

The Present Problem (DK, 0’36”)

Three Ways To Stop Money Laundering – Transparency International (DE, 3’49”)

Vanille (FR, 30′)

When Winter Comes (GB, 4’41”)

Ynot Studios 10 Years (IN, 0’41”)

23.30 Λήξη προβολών Screenings End

ΥΠΑΙΘΡΙΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ 

Θερινός Κινηματογράφος Παλλάς 

22.00 A Colorful Dream (CZ, 74’)

 

Πλατεία Φοίνικα 

19.30 K.ID.S

Fly (ES, 15′)

The Princess And The Bandit (RU, 3’29”)

Ink (NL, 2’20”)

Aggie And Leaves (PL, 10′)

Fresh Lobster (FR, 3’53”)

Greece Treasures (LV, 11′)

Treasure (FR, 7’37”)

Terra di incontri (IT, 10’50”)

Patouille And The Parachute Seeds (FR, 6’10”)

Tales From The Multiverse (DK, 6’59”)

Tonka Will Do It Tomorrow (HR, 7’16”)

Tulip (US, 9’07”)

Winter Sleep (CZ, 7′)

Mum Is Pouring Rain (FR, 29′)

Packing A Wave (ES, 7’48”)

22.00 Λήξη προβολών

Θέατρο Απόλλων  

16.00 #ThisIsEUΕΥΡΩΠΑΪΚΈΣ ΑΞΊΕΣ

La Prima Cosa (ES, 18’40”)

Girls Talk About Football (IT, 7’22”)

Migrants (FR, 8’22”)

The Landing (FI, 9’23”)

Three Ways To Stop Money Laundering – Transparency International (DE, 3’49”)

You Are Not A Kiwi (EE, 5’31”)

17.30 ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ I

Love Dad (CZ, 12′)

Megalomania (KR, 6’33”)

Megamall (CH, 4’20”)

My Friend Who Shines In The Night (FR, 8’47”)

Nomads (DK, 7’48”)

One Two Home (IL, 4’43”)

Red Shoes (CZ, 13’43”)

Silvering (GB, 5’57”)

Sisters (CZ, 11’22”)

The Bond (RS, 6’32”)

The Return Of The Waves (FR, 5’46”)

The Tower (HR, 3’58”)

20.30 Επίσημη Έναρξη

Hellenic Places: Hermoupolis (GR, 17’25”)

22:00 Λήξη προβολών

Θέατρο Απόλλων 

16.00 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ: ΠΤΥΧΕΣ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗΣ Ι

The Marriage Bonds (FR, 3’29”)

Icon (SE, 16′)

Sister (CN/US, 8′)

In Our Skin (GB, 4′)

Polyamory (BE, 4’36”)

Two Of Every Kind (IL, 8’38”)

Kiki The Feather (FR, 5’47”)

Metamorphosis (FR / ES, 10’35”)

Däwit (DE, 15′)

17.50 ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ IΙ

Have A Nice Dog! (DE, 13’14”)

Nestor (PT, 6′)

Elevator Alone (GR, 3’38”)

Amayi (IN, 4’57”)

Astralium (FR, 4’30”)

Dissolution (BE, 8’11”)

Eyes Wide Open (FR, 5’40”)

Fish-Man (FR, 5’06”)

Girls Talk About Football (IT, 7’22”)

Naked (RU, 14’40”)

Reduction (HU, 10’56”)

You Are Not A Kiwi (EE, 5’31”)

19.50 ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ I

Affairs Of The Art (GB, 16′)

Cradle (RO, 4′)

Camouflage (NL, 19’53”)

Altötting (DE, 11’23”)

Easter Eggs (BE, 14’02”)

Navozande, The Musician (FR, 15′)

The Stork (EE, 15’51”)

Trona Pinnacles (FR, 13’20”)

It’s All The Salt’s Fault (CO, 10′)

Uncle Thomas, Accounting For The Days (PT, 13′)

22.30 ΑΦΙΕΡΩΜΑ MEDANIMA – ANIMATION ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΟ IΙ

Au Poil (FR, 8′)

Ayam (MA, 3’40”)

Book Of Man: Chapter 1 (GB, 6’46”)

Head (IL, 5’10”)

Yet The Sea Is Not Full (IL, 5’12”)

Heatwave (GR, 7′)

How My Grandmother Became A Chair (LB/DE, 9’55”)

Le Corps Poreux (MA, 6′)

The Parrot Lady (CY, 7′)

The Peculiar Crime Of Oddball Mr Jay (PT, 10’50”)

23.45 Λήξη προβολών

ΥΠΑΙΘΡΙΕΣ ΠΡΟΒΟΛΕΣ 

Θερινός Κινηματογράφος Παλλάς 

19.45 Wolfwalkers (ΙΕ, 103’)

 

Βάρη (Ξενοδοχείο ΚΑΜΕΛΟ

19.30 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΑΙΝΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ANIMASYROS 2021

Fly (ES, 15′)

Greece Treasures (LV, 11′)

Minja And Climate Change (ME, 5′)

ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΙΙ

Quarantine (MK, 4’46”)

Papa Zaza (BE, 8’28”)

Zolemia (GE, 9′)

Escape Velocity (HU, 7’43”)

Elusiveness (RS, 6’54”)

Fall Of The Ibis King (IE, 9’42”)

Rubic’s Cube (CZ, 1’46”)

Drawn Undrew Draw (TW, 3’36”)

Kaleidoo (HU, 4’34”)

On Time (PL, 5’30”)

Racines (BE, 3’43”)

Run For The Bird Song (EE, 3’48”)

Scalp Deep (UG, 6’41”)

They Dance With Their Heads (CA, 8’27”)

Tunable Mimoid (AU, 7’13”)

Whisper Down The Lane (SA, 4’43”)

Yet The Sea Is Not Full (IL, 5’12”)

22.00 Λήξη προβολών

Θέατρο Απόλλων

11.00 K.ID.S I

Fresh Lobster (FR, 3’53”)

Ink (NL, 2’20”)

Terra di incontri (IT, 10’50”)

Patouille And The Parachute Seeds (FR, 6’10”)

Tales From The Multiverse (DK, 6’59”)

The Princess And The Bandit (RU, 3’29”)

Tulip (US, 9’07”)

Winter Sleep (CZ, 7′)

Mum Is Pouring Rain (FR, 29′)

16.00 ASIFA – ANNECY 2021: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΕΣ ΌΨΕΙΣ ΤΟΥ ANIMATION ΣΤΗ ΝΟΤΙΟΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΕΣΟΓΕΙΟ

Apodemy (GR, 5’03”)

Between Bears (IL, 5’21”)

Dragon Recipes (CY/LT, 7’)

Honayn’s Shoe (EG, 3’29”)

In Other Words (IL, 6’)

Missing (GB/JO, 3’)

My Stuffed Granny (GB/GR, 10’)

Ostrich Politic (FR/LB, 6’26”)

Playing House (TR, 3’ 21”)

Wicked Girl (FR/TR, 8’04”)

17.30 ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ II

Anxious Body (FR, 5’46”)

Fledge (IL, 15’22”)

Hide (HU/CA, 11′)

Snail’s Breakfast (RU, 7’07”)

Stars On The Sea (KR, 6’06”)

The Landing (FI, 9’23”)

The Night Watch (FR/BE, 12′)

The Fourth Wall (IR, 9’50”)

Tie (PT, 11′)

What Will You Do Now, John? (GB, 9’10”)

Hold Me Tight (BE, 6’06”)

Souvenir, Souvenir (FR, 15’10”)

20.15 ΕΛΛΗΝΙΚΌ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΌ ΤΜΉΜΑ

192 Nausicaa/Ep.02: Deus Ex Machina (GR, 13’50”)

Egg (GR, 5’13”)

Fall² (GR, 5’13”)

From The Balcony (GR, 12’16”)

Gounaro’s Fish (GR, 4’39”)

Ketchup Kiss (GB, 1’39”)

Locked Inn (GR, 2’58”)

Lost & Found (GR, 9’14”)

Per Aspera (GR, 5’00”)

Please Do Not Break The Law (GR, 1’18”)

Relax Yourself (GR, 5’48”)

Split Apart (GR, 13’00”)

Τhe Classmate (GR, 5’45”)

The Ideal Other (GR, 8’05”)

22.15 ANIMAPRIDE

Anima (IR, 10′)

Camille (FR, 3’51”)

Eikō (FR, 4’20”)

I Bleed (BR, 7’15”)

In Nature (CH, 5′)

Nudity (GB, 6’30”)

Polyamory (BE, 4’36”)

Pride Of Lions (DK, 3’54”)

Princess (US, 4’22”)

The Sound Of The Sun (PE, 11’19”)

Tryin’ To Be A Girl (FR, 4’31”)

We Were A Sterile Bomb (IL, 15’21”)

23.45 Λήξη προβολών

Θέατρο Απόλλων

11.00 K.ID.S II

Aggie And Leaves (PL, 10′)

Fly (ES, 15′)

Greece Treasures (LV, 11′)

Packing A Wave (ES, 7’48”)

Tonka Will Do It Tomorrow (HR, 7’16”)

Treasure (FR, 7’37”)

ΤΑΙΝΙΕΣ AKTO ART & DESIGN ANIMATION & INTERACTIVE MEDIA & GAME DESIGN COURSE

How to raise your dragon (GR, 3’26’’)

Fygi (GR, 3’09’’)

A not so normal Sunday (GR, 2’36’’)

Far away (GR, 0’57’’)

Escape (GR, 0’33’’)

Zero (GR, 0’32’’)

This is apple (GR, 0’33’’)

Fygi (GR, 3’55’’)

Emotional awakening (GR, 1’26’’)

Me myself and eye (GR, 1’40’’)

200 Years Greek Revolution (GR, 0’16’’)

Spotify (GR, 0’27’’)

Shum (GR, 0’30’’)

Respect (GR, 0’39’’)

PSA. Safe driving (GR, 0’15’’)

Suspension (GR, 2’ 35’’)

Once upon an apple (GR, 1’ 16’’)

Open Wide (GR, 2’ 20’’)

AMEN (GR, 2’ 16’’)

Unbearable Driving (GR, 0’46’’)

Broom Stuck (GR, 0’58’’)

True Icons (GR, 1’58’’)

Bubble Ship (GR, 2’ 06’’)

Villainous Thing (GR, 1’50’’)

16.00 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ: ΠΤΥΧΕΣ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗΣ ΙI

All Her Dying Lovers (DE / CZ, 5’33”)

Body Stranded (ΑΤ, 10′)

Flowing Home (FR, 14’25”)

Mardhë (XK, 4’17”)

Navozande, The Musician (FR, 15′)

Souvenir, Souvenir (FR, 15’10”)

The Falling Star (CZ, 19′)

The Police After Me (TR, 5’52”)

18.00 MY FAVORITE WAR (NO / LV, 80’)

20.30 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ & ΑΠΟΝΟΜΗΣ ΒΡΑΒΕΙΩΝ

Προβολή Βραβευμένων Ταινιών

*  Άνω ΣύροςΙερά Μονή Πατέρων Καπουκίνων

19.30 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΑΙΝΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ANIMASYROS

Fly (ES, 15′)

The Princess And The Bandit (RU, 3’29”)

Heatwave (GR, 7′)

Zolemia (GE, 9′)

Greece Treasures (LV, 11′)

Terra di incontri (IT, 10’50”)

Tonka Will Do It Tomorrow (HR, 7’16”)

Minja And Climate Change (ME, 5′)

Migrants (FR, 8’22”)

Quarantine (MK, 4’46”)

Packing A Wave (ES, 7’48”)

21.00 Λήξη προβολών

SHARE!

Share on facebook
Share on twitter